Mafie..Peníze..Čest?

Ale kdo je kdo?

Amerika aneb Země zaslíbená znamená pro     nově příchozí mnoho pracovních příležitostí,      ale každodenně se zde potkáte se zásahy        Mafie, která často vyžaduje placení za         ochranu, části zisků a nejrůznější úslužky.

     Policie každého kontroluje, pokutuje,     avšak sama se kouká jinam, pokud jde o      Mafii. Hlavními představiteli zdejší mafie       jsou v dnešní době Antonio a Carlo        Santoriové, kteří po svém otci Salvaroru      Santorem převzali vedení nad velkou částí

     města.
   Oběma bratrům však leží v hlavě nebezpečí odhalení jejich černých obchodů a úplatků tím, že by se objevila     ztracená účetní kniha jejich otce. Za nalezení této knihy         jsou Santoriové udělat či dáti cokoliv.

 

Zpět na úvod // Průběh tábora // Fotogalerie

(Fotogalerie se vám otevře v novém okně přizpusobeném na lepší prohlížení fotografií)



Průběh tábora:

1.den
Tak je to zase tu. Všichni nastupují do autobusu a jako obvykle vůbec netuší co se bude dít dál. Prvním zajímavým zjištěním je, že tento autobus není zas až tak normální, jak by se mohlo zdát, je totiž VĚZEŇSKÝ. No jak se tak stává, tak vězeňské autobusy vozí cestující rovnou za katr. To je všem jasné, jakmile na Štědračce vystupují a vcukuletu jsou zavření všichni ve vagóně, teda ve vězení.

Po hodince strávené v příjemném prostředí zdejší věznice se vězni poprvé pokouší dostat ven, ale dozorci jim v tom s plným nasazením zabrání vhodným umístěním parkety mezi dveře a schody. Po další době jsou postupně všichni předvedeni k výslechu a jsou jim sejmuty otisky a samozřejmě vyfocení. Tajná policie provede také výslech a každému je zhotovena osobní karta, aby byl pěkně pod dohledem a evidovanej. Nakonec jsou teda s výstrahou všichni propuštěni, ale také důrazně upozorněni, že je stále sledujem a že jim žádná lumpárna neprojde! Také všichni fasují deky a misku.

Všichni jsou teda "čistí" a tak jsou náležitě přivítáni v PALERMO CITY šéfem zdejší policie a jeho věrnými spolupracovníky. Nic už nebrání tomu se tu zabydlet. Odpoledne vyráží občané Palerma na malý výlet po okolí..musí přece vědět, jak to vypadá okolo a to teď ani nikdo netuší, jak se jim tento výlet bude hodit. Ale musím podotknout, že ti co zůstali v táboře a nakoukli do vagónu po propuštění vězňů, dost rychle pochopili proč se tak dobývali ven..fakt síla! Po návratu je samozřejmě volno a všichni mají možnost seznámit se s vybavením tábora, ale většina se seznamuje jen s kuchyní a tím co se bude večeřet.

Večerní setkání v tee-pee se obvykle nese v duchu seznamování, ale jelikož se už všichni docela znají tak je to spíš taková sranda. Zejména při hře KDO JSEM? Kdy všichni dostali na záda nápis s osobou, věcí a nebo v podstatě s čímkoli a otázkami na ostatní měli zjistit co že jsou vlastně zač. O hlod večera se postaral Skřítek, který Mirovi na jeho prostou otázku: "Jsem pták" ? odpověděl ještě prostěji: "NE". To by nebylo ještě tak vtipné, když by Mira na zádech neměl nápis KUŘE a když by Mira, znepokojen informací, že není ani savec ani pták ani věc ani ryba ani rostlina ani houba ani žádný jiný živočich, neopakoval svou otázku znovu se stejným výsledkem: "ne pták nejsi!"..hold někdy se prostě udržet nejde.Další hrou byla hra na advokáta, při které jsem postupně všem pokládal různé otázky, ale odpovědět na ni musel jeho soused po pravici. Komu se podařilo správně třikrát odpovědět tak se stal advokátem. Mám takový pocit, že advokátem se staly pouze Hanka s Lenkou. Zajímavé je, že o pár dní později se obě staly jedinými vítěznými vrahy v Palermo city :-)

Tak dnešní večer končí a tak všichni vyráží na večerní hygienu a rovnou do hajan. Přesto, že ty otřelejší správně napadlo, že dnešní noc ještě nekončí, tak to co se začalo dít po půlnoci asi nikdo nečekal.

Půlnoční Pašeráci
Je 01:30 a mezi spoře osvětlenými stany tiše procházejí černě oblečení lidé v kulichách a svolávají celé město do jídelny. Uprostřed tábora leží jakási hromada, ale nikdo nechce říct vlastně proč. Až jsou všichni vzhůru a v jídelně, dozvídají se že, to co je uprostřed tábora je 1,5 tuny kontrabandu alkoholu. Další informací je to, že tento náklad se teď pokusí přenést přes hranice do Itálie. Když by však někoho potkali, tak je to jen destilovaná voda! Ale bát se nemusíte, jelikož hranice v těchto místech není hlídaná, zato je však velmi náročné překonat trasu přes hraniční horský hřeben a navíc temným lesem s minimálním osvětlením (kvůli utajení samozřejmě).

Pravidla: družstvo musí přenést svou část nákladu, tedy 0,5tuny, do cíle a to tak, že jeden člověk nemůže přenést stejný náklad přes celou trasu. Vždy může jen jednu část trasy (buď ze startu(tábor) do jedničky, nebo z jedničky do dvojky). Maximální povolená zátěž na jednu cestu je 6kg. Na celou akci mají přesně dvě hodiny, takže musí makat. Poslední část trasy ze dvojky do cíle mohou nést náklad všichni naráz a jak jen to zvládnou (množství i způsob neomezen).

Zajímavé je, že to o té poslední části všichni svorně přeslechli a tak to bylo dost velké překvapení. Pro mě pak bylo překvapení, kolik jsem zaslechl sprostých slov, když jsem si o půl čtvrté ráno svolal družstva a odhalil jim to poslední místo kam náklad musí dostat, aby jim byl ráno zpeněžen.

MAPA TRASY PŘES HRANICI

Jak je jasné z mapy, tak první část trasy byla teda pěkně náročná, druhá část je pak zas zdlouhavá a celá mokrou trávou v úplný tmě, takže nic moc. Nutno poznamenat, že to jak to všichni zvládli bylo úžasný. Zvláště když jsem se po první cestě do jedničky dozvěděl z vysílačky, že někteří jdou už po pátý, říkal jsem si aby tu někdo nepadl. O dvě hodiny už jsem čísla raděj neřešil, ale pro představu: Mira..11x do jedničky, Tomík..10x do jedničky, Honza..10x do jedničky. Těsně před 4:00 ráno doráží poslední pašeráci do tábora a shazují své náklady. Počítání necháváme raděj na ráno a teď už všichni pěkně spravedlivě spinkat.


2. den

Budíček je samozřejmě lehce posunut na osmou hodinu a příjemná hudba tahá z postelí obyvatele Palermo City. Ještě před ranní hygienou se vrháme po počítání láhví a docházíme k celkovému výsledku 550 litrů!! Není to sice vše, ale když to podělíme počtem lidí co se o to zasloužili, tak nám vychází 45litrů na osou což je celkem maso.

Pro ty co tam byli a teď nadávají, že se pěkně nadřeli, bych chtěl říct: "Představte si za tři hodiny naplnit a přenosit od potoka 1500 litrů ve čtyřech lidech".

Po snídani přichází místní policejní Náčelník se svými pomocníky a oznamují účastníkům ranního shromáždění: Jelikož jste včera prošli policejní prověrkou a byli jste propuštěni jako loajální se zdejší policií, měli byste tuto loajálnost i prokázat. Do našeho města nedávno dorazila banda drsnejch mafiánů. Tím, že je pomůžete dostat za mříže našeho vězení, loajálnost rozhodně dokážete a zároveň si můžete vydělat dost peněz a ty se vám taky hodí..ne? Mafiáni jsou sice rozprášení po okolí, ale už se znovu ozývají informátoři, že se chystá nějaká nová akce. Tak jdeme na ně!

HRA DESPERADOS
Pravidla:- po okolí jsou rozházeny papírky se 7 různými částmi obličeje (pusa, nos, tvar obličeje, vousy, oči, uši, vlasy)
- v táboře na ředitelství policie visí hledaní mafiáni (jejich obličeje)
- úkolem týmu je sestavit hledaného mafiána a předat ho spravedlnosti za což dostanou finanční odměnu.
- každých 30minut se obličeje mění za jiné
- každé družstvo má v táboře svůj trezor do kterého si může uschovávat peníze i části obličejů
- u sebe mohou nést vždy jen jeden kousek (kromě práskače-viz dále)
- některé části lze získat jen od zkorumpovaných policistů za úplatu, kteří však normálně všechny okrádají..musí pochopit že nemají mít nic u sebe..
..více ke hře..

Během Lovu mafiánů si družstva vydělala docela dost peněz, zato někteří jednotlivci si vytvořili závazky snad až do konce tábora.. je fakt, že někteří přišli jen o pár čokolád, ale úplatkáři jsou to stejně úžasní.

Lov desperátů se lehce protáhl do odpoledního klidu a taj chvíli po obědě již začíná nový netradiční program a to hra zvaná Vybíjená. Ptáte se, co je na tom netradičního? Po té co všichni shlédli naši instruktážní scénku s názornými ukázkami z pravidel, už se nikdo moc neptal :-).

Samotná hra je velmi jednoduchá: Hrají dvě 4 až 6 členná družstva vždy se stejným počtem míčů jako má každé družstvo členů (tedy 4 až 6). Hraje se na obdélníkové hřiště (např. volejbalové). Hru začínají hráči na obou stranách hřiště za zadní čárou. Míče jsou pravidelně rozložené na čáře středové.

Po hvizdu rozhodčího obě družstva vybíhají směrem k míčům. Ten kdo je u míče první, bere jej. Vybíjet však smí, až poté co se vrátí za vybíjecí čáru (cca. 2 až 3 metry od středu hřiště).

Pokud je hráč vybit, odchází ze hřiště. Pokud však hráč míč od protihráče chytne, je vyřazen ten hráč co házel a zároveň se vrací spoluhráč toho, co míč chytil (je-li kdo). Hráči se po své půli hřiště i s míčem v rukou libovolně pohybovat a také si míče přihrávat.

Vítězí to družstvo, které zbude hráč v poli po vyřazení všech hráčů soupeře.

Vybíjenou vyhrálo družstvo Kober pod vedením kobry Tomáše. Je však nutno dodat, že vzhledem ke značné únavě nebylo odehráno příliš utkání.

Po náročném dnu jistě všichni uvítali vydatnou večeři Čočku s okurkem a jak to tak bývá, s jídlem přišla žízeň a tak se večerní program celkem hodil. Na večer jsme totiž připravili uvítání v táborové čajovně TEE-PEE a také slavnostní předání Týpka a také čajovny účastníkům tábora. Od této chvíle se o zdejší čajovnu totiž mají starat právě oni a mohou sem kdykoli ve svém volnu na čajík nebo třeba na pokec a odpočinout od náročného programu.

Dneska už toho bylo, až až a tak jdeme všichni do hajan..teda asi :-).


3. den

Tentokráte vstáváme už pěkně v 7:00 a tak nás vítá východ slunce, což rozhodně vyžaduje jeho pozdrav. Po protažení ztuhlých těl se pouštíme do ranně ekologické hry Ochránci a vandalové.

Pravidla:

Po snídani nejdříve začínáme s Výtvarným programem a to výrobou dřevěných rámečků a po nich také výrobou umělecké výplně do těchto rámečků. Základní uměleckou myšlenkou bylo sestavit obrázek pomocí lepidla a nejrůznějších luštěnin, koření, těstovin a třeba kamínků. Jelikož však představivosti meze raději neklademe, nebylo se čemu divit, když se v rámečcích začalo objevovat téměř cokoli co nebylo přibité a menší než 30cm.

Městečko Palermo naživo:

Chvíli po začátku výtvarných prací se však mezi umělci objevila místní polici a její šéf a pomocníci všem sdělili: Donesla se k nám zpráva, že se nám po Palermu pohybují nebezpeční vrazi. Je proto bezpodmínečně nutné je odhalit. Naštěstí je mezi námi i skrytý detektiv Katány, který jak doufáme, nám hledání ulehčí.

Pravidla:
Celou hru řídí osud, který na začátku rozdá papírky s rozdělením na 4 vrahy, 1 katány a zbytek nevinní občané. První kolo probíhá jen tak na půl.

Osud vyzve všechny obyvatele Městečka Palerma k tomu aby pěkně usnuly (stačí když zavřou oči) . Nejdříve se probudí Katany a tipuje si tiše vraha a od osudu mu dává odpověď. Po té co Katány usíná, probouzí se vrahové, poznávají se a tipují si Katányho (musí se shodnout). Až toto skončí všichni se zase probouzí a vracejí se zpátky k umělecké činnosti na obrázcích.

Ted nastává hlavní část hry. Úkolem vrahů je se venku nějakým způsobem zkontaktovat a domluvit se na zabití prvního občana. (mají na to 20 minut). Až se domluví, musí napsat jméno na papírek a vhodit do Osudí Osudu (později přejmenováno na Osud chodící krabice, která se stěhovala, kvůli matení ..v podstatě všech:-).

Po těchto 20 minutách jsou všichni svoláni do jídelny a oznámí se kdo umřel. Ten nadále ze hry vypadává. Ostatní mají 5 minut na to, aby obvinili (a toto obvinění zdůvodnili) domnělého vraha či vrahy. Cílem je shodnout se na 4 lidech s největším obviněním, mezi kterými se bude hlasovat o vyřazení.

Jelikož po předešlých dnech se mezi námi pohybují i celkem zámožní obyvatelé, tak při konečném hlasování, musí při zvednutí ruky pro někoho, dát do banku 100 ŠDR. Až je tedy jasné kdo a proč je obviněn, dostanou tito lidé minutu na to aby se obhájili, když mají jak. Po této části začneme hlasování a jeden z obviněných je vyřazen.

Pokud byl vyřazen vrah tak si BANK rozdělí ti co pro něj hlasovali. Pokud je však vyřazen nevinný občan dostane BANK on. Tímto je ukončeno první kolo a vrahové co zbyli, mají dalších 20 minut na to, aby určili další oběť, a kola se opakují, dokud nejsou všichni vrazi odhaleni a nebo mrtví všichni nevinní občané.

Přestože byla umělecká činnost na obrázcích ovlivněna nebezpečnými vrahy, které jsme lovili až do pozdního odpoledne, dopadli obrázky moc dobře. Proto jsme si nemohli odpustit uspořádání vernisáže ve Výtvarné Galerii zvané "Plechárka". Při této příležitosti byl odhalen i slavný obraz německého malíře Kaspara Schleibera, který má cenu nejméně 100 000 ŠDR. Na takovouhle příležitost je důležité se také řádně obléknout a tak bylo po večeři k vidění řadu extravagantních módních modelů, ale také přidružený program, při kterém nám Klárka s Jíťou předvedli něco ze svého hiphopového umění a to dokonce s vlastní textařskou složkou.

Hned po této hudební akci přichází na řadu návštěva Galerie a také bodové hodnocení všech vystavených děl.

Závěrečné chvíle v Galerii patřili slavnostnímu odhalení slavného obrazu a také demonstraci bezpečnostního zařízení, které bude tento obraz přes noc hlídat. Po této slavnostní chvíli je Galerie zamčena a my si můžeme jít v klidu lehnout, jelikož je také oznámeno, že zde po celou noc bude obcházet policejní hlídka. Takže Dobrou noc.

Tato noc však ještě skončit nemá. Ke každému družstvu se dostává první kontakt od zdejší Mafie formou dopisu:

Zdravíme Vás!
Už delší dobu pozorujeme Vaše činnosti a nedá se říci, že by se nám všechny úplně zamlouvaly. Zvláště pak, když jste zlikvidovali převážnou část našich nově příchozích mafiánských přátel včera ráno. Bez této akce bychom Vás do našich kruhů už jistě pozvali. Dáváme Vám ještě jednu šanci. Doslechli jsme se, že ve zdejší galerii se právě nachází nejvzácnější obraz od Kaspara Schleibera, který chybí jako jediný ve sbírce našeho otce Salvátora Santoreho. Pokud tento obraz dnešní noci ukradnete, jsme ochotni Vás přijmout do naší "Velké rodiny". Zároveň jsme Vám ochotní zaplatit za toto velkolepé dílo sumu 30 000 ŠDR v neoznačených bankovkách. Abyste měli šanci obraz ukrást, posíláme Vám zároveň s tímto dopisem i plán zabezpečení galerie a návod jak alarm i stráže překonat. S pozdravem ANTONIO A KARLO SANTORIOVÉ


Návod na překonání zabezpečení!
Před galerií hlídá 5 strážných. Všechny stráže v určitém intervalu odcházejí na krátkou dobu pryč. Zanedlouho se však všichni vrací. Hlavní dveře jsou uzamčené zámkem, od něhož klíč je pověšen v zadní části vagónu. Před otevřením dveří musíte vypnout alarm umístěný podle plánu zabezpečení nad pravým křídlem hlavních dveří z pohledu zepředu. Po překonání tohoto alarmu vejděte dovnitř, ale pozor na nášlapný alarm ve středu galerie. Před sundáním obrazu ze stěny je potřeba vypnout alarm umístěný za obrazem. Buďte velmi opatrní, jakýkoliv pohyb s obrazem spustí alarm. Až nahmatáte krabičku alarmu, vypněte jej stejným způsobem jako alarm u dveří. V tuto chvíli již můžete obraz sundat a odnést ho na místo, kde jej bezpečně ukryjete, než nám ho předáte. Hodně štěstí!!!


Po té co obyvatelé Palerma obdrželi tyto zprávy, začali se teda dít věci. Nikdo nebyl nikde vidět, tedy krom stráží, a přesto to tu pořád žilo. Těžko vyprávět co vše se této divoké noci odehrálo, ale rozhodně toho bylo dost. Ve výsledku je ale potřeba říci, že byl této noci ukraden za podezřelých okolností slavný obraz Kaspara Schleibera. Z výpovědi policejní hlídky je zřejmé, že lupičů bylo více, byli organizovaní a rozhodně zákeřní a odhodlaní.

Jeden strážný vypověděl, že bylo velmi zábavné pozorovat, jak banda lupičů mizí v lese s obrazem, ze kterého zapomněli odstranit alarmovou sirénu, která se sama nečekaně spustila :-))).


4. den


5. den


6. den


7. den


8. den


9. den


10. den


11. den