Naše táborová historie


Je tomu už více jak šest let co bylo skupince dobrovolníků nabídnuto, zda by se nechtěla z pozice účastníků tábora přesunout na druhý břeh působnosti a uspořádat vlastní tábor pro zážitku chtivou mládež. Slovo dalo slovo až nakonec tato snaha vyústila v náš první tábor. To bylo v roce 2000 a od té doby, i když s obměnami vedoucovského týmu, pokračujeme v práci s dětmi na táboře až dodnes.

Abych dodržel název této podkapitoly, tak začnu opravdu od začátku, na kterém rozhodně stálo to, že jsme všichni byli odchováni tábory Pepy a Ivy Šilhanových. Na těchto táborech jsme prožili a pochytili tolik, že mnozí určitě čerpáme dodnes. Za což jsme, jistě všichni, Ivě a Pepovi moc vděční. Takže Ivy, Pepo pokud toto právě čtete, tak jsme to možná nikdy neřekli, ale moc děkujeme.

Takže první byl tábor Stopami statečných a na jeho plánování i realizace se podíleli tito lidé: Honza Pára Daněk (hlavní vedoucí), Alča Potěšilová teď již Daňková (kuchařka),Pavlínka Mertová (zdravotnice),Honza Valchař (vedoucí), Kuba Kraus (vedoucí), Mira Daněk (vedoucí). Tábor se řekl bych povedl, jen moc informací se nedochovalo, přesto pokud chcete tak zde si můžete prohlédnout a přečíst jak to tehdá proběhlo.

Druhým táborem v pořadí byl tábor Válka růží. Na tento tábor jsme jeli již o dost zkušenější a tak byl také o podstatný kus blíže k cíli uspořádat akci, na kterou její účastníci dlouho nezapomenou. A když se na to podívám s odstupem času, tak i dnes potkám bývalého člena teď již dospělého, který na tehdejší Štěrwůd stále vzpomíná. Na tomto táboře se změnilo obsazení týmu: Kuba Kraus (hlavní vedoucí), Franta Mazalík (kuchař), Lucka Novotná (zdravotnice), Mira Daněk (vedoucí), Honza Valchař(vedoucí) a přibyl nový instruktor Martin Šťavík (Skřítek). Pro bližší informace o průběhu tábora a fotografiích klikněte zde.

Třetí tábor Tajemství Kruhu, proběhl ve stejném vedoucovském složení jako tábor předchozí jen ze Skřítka jsme udělali vedoucího, aby se nám moc nebratřil se staršími účastníky. Myslím, že tady už jsme začali opravdu naplňovat myšlenku prožitkové akce, která je zamotána tak důkladně, že skoro začnete zapomínat na realitu. Tento tábor byl také prvním, který měl svou hlavní myšlenku vytvořenou pouze námi, bez pomocí literatury. Pro bližší informace o průběhu tábora a fotografiích klikněte zde.

Táborem SEM-TAM, který byl čtvrtý, jsme se vrátili do táborů předchozích a dokončili tak expedici z prvního tábora a také jiné naplánované a neuskutečněné akce z předchozích let. Na tento tábor k nám přibila Maruška Valentová a ujala se role jednoho z hlavních realizátorů tábora. Další lidé byli stejní: Kuba Kraus (hlavní vedoucí), Franta Mazalík (kuchař), Lucka Novotná (zdravotnice), Mira Daněk (vedoucí), Honza Valchař(vedoucí), Martin Šťavík (Skřítek). Více informací i fotografie najdete zde.

Kámen Slunce Templomayor byl název našeho pátého tábora. Zavedl nás do prostředí aztécké kultury v roli zvídavých archeologů toužících poznat tajemství starověké civilizace a odhalit tak sílu skrytou v tomto záhadném kameni. Obsazení vedoucích se nezměnilo: Kuba Kraus (hlavní vedoucí), Franta Mazalík (kuchař), Lucka Novotná (zdravotnice), Maya Valentová (vedoucí), Mira Daněk (vedoucí), Honza Valchař(vedoucí), Martin Šťavík (Skřítek). Popis průběhu i fotografie najdete zde.

V roce 2005 jsme uspořádali tábor Světla Valinoru, inspirovaný knihou Silmarillion, která vypráví o stvoření Ardy a zejména o klenotech zvaných Silmarily, jež nejvíce tento svět ovlivnily a změnily. Změnilo se i obsazení našeho týmu, lépe řečeno dva lidé ubyli a dva se přetransformovali :-) takže: Kuba Kraus (hlavní vedoucí), Maruška Valentová (vedoucí, zdravotnice), Mira Daněk (kuchař), Honza Valchař(vedoucí), Martin Šťavík (Skřítek). Podle mého názoru byl tento tábor jeden z nejpovedenějších a nejúspěšnějších, tak jestli chcete vědět víc nebo si prohlédnout pár fotek - zde.

Posledním naším táborem je tábor Palermo City. Peníze, Mafie, Čest.. a spousta srandy a akce. Šéfové podsvětí v Palermo City bratři Santoriové, hledají ztracenou účetní knihu svého otce, která by je mohla usvědčit z řady černých obchodů a podplácení. Pomůžeme jim a nebo zariskujeme a dostanem je do basy? Uvidíme:-). Znovu menší změna týmu: Kuba Kraus (hlavní vedoucí), Lucie Novotná (vedoucí, zdravotnice), Mira Daněk (kuchař), Honza Valchař(vedoucí), Martin Šťavík (Skřítek). Pokud vás zajímá více z tohoto zdařile akčního tábora -  zde

Honza

/ Úvod / Nahoru /